Ardeşen'de Bunu Yaparsanız 1.188 TL Cezası Var

Ardeşen Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile vatandaşlar uyarıldı.

Ardeşen'de Bunu Yaparsanız 1.188 TL Cezası Var
Ardeşen'de Bunu Yaparsanız 1.188 TL Cezası Var Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile vatandaşlar uyarıldı.

Seçim döneminde birden fazla adres gösterilmesinin önüne geçilmesini amaçlayan Kaymakamlık, konuyla ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

31 Mart yerel yönetimler seçimi öncesinde bazı vatandaşların birden fazla adres gösterme eğiliminde olduğu görülüyor. Bazı adreslerin usulsüz olarak köy ve mahallelerde gösterildiği ifade edildi.

Ardeşen Kaymakamlığı, konuyla ilgili kolluk kuvvetleri tarafından yapılacak kontroller esnasında birden fazla adres gösterildiği tespit edilenlere 1.188 TL idari para cezasının uygulanacağı belirtildi.

Ardeşen Kaymakamlığı’ndan yapılan duyuruda şu ifadelere yeri verildi…

Sayin Ardesen'liler 5490 sayılı kanuna göre, bir kişi birden fazla adres gösteremez. 31 Mart yerel secimler için birden fazla adres göstermeleri adına vatandaşlar teşvik edilerek bazı adresler usulsüz olarak Köy ve Mahallelerde gösterilmektedir. Konu ili ilgili Kolluk Kuvvetleri tarafından yapılacak kontrollerde birden fazla adres gösterildiği tespit edilenlere 1.188.00 TL idari para cezası uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına adreslerini doğru, güvenli ve güncel tutmaları önemle duyurulur.

ardeşen kaymakamlığı vatandaşları uyardı birden fazla adres gösterene 1188 tl ceza
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X