AK Parti Rize’de Fırtına Öncesi Sessizlik Hakim

Rize’de AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adayları henüz açıklanmadı.

AK Parti Rize’de Fırtına Öncesi Sessizlik Hakim
AK Parti Rize’de Fırtına Öncesi Sessizlik Hakim Mustafa ÖZYANIK

Rize’de AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adayları henüz açıklanmadı.

Adayların önümüzdeki Cuma günü Rize’de yapılması olası olan İl Danışma Meclisi Toplantısında veya Cumartesi Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısında açıklanması planlanıyor.

Rize il belediye başkan adayını önceden açıklayan AK Parti ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıklamak için adeta ince eleyip sık dokuyor.

Yapılan temayül yoklamalarının ardından genel merkez tarafından başlatılan anket çalışmasında mevcut adaylar ve bunun dışında bazı isimler vatandaşlara soruldu.

Tüm bu çalışmaların ışığında belediye başkan adaylarının açıklanma süresinin gecikmesi kamuoyu tarafından parti içerisinde sıkıntının olduğuna işaret ettiği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz hafta açıklanması planlanan adaylarının bir hafta da ertelenmesinin ardından Rize’de şuanda tabiri caizse fırtına öncesi sessizlik hakim.

AK Parti’de bazı ilçelerde belediye-teşkilat gerilimi yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere 8 ilçe başkanı görevlerinden istifa etmiş. Bir kısmı belediye başkan adaylığı için bir kısmı da il genel ve belediye meclis üyeliği için istifalarını sunmuştu. Bu isimlerden sadece Güneysu İlçe Başkanı istifasını geri çekip görevine dönmüştü.

Bu minvalde mevcut belediye başkanları veya diğer adayların aday olması durumunda bazı ilçelerdeki teşkilatlarda sıkıntıların yaşanabileceği ön görülüyor. Bu hangi ilçelerde olur şuan için muamma.

Özellikle muhalefet partilerin belirlediği bazı adayların profillerine bakıldığı zaman AK Parti’nin bu adaylar karşısında bir hayli zorlanacağı hatta seçimi kaybedileceği konuşuluyor.

Dolayısıyla bunla bağlantılı olarak hem belediye hem de muhtarlık seçimlerinde dolayı merkezden köye ve köyden merkeze taşınan oyların da bir hayli önem arz ediyor.

AK Parti’nin belirleyeceği adaylar sonrasında tüm partilerin seçim çalışmalarına tam anlamıyla başlayıp sahaya ineceği görülüyor.

Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X