AK Parti Rize'de Hangi İlçelerde Değişik Olacak?

Ak Parti Rize’de Kaç belediye Başkanını Değiştiriyor. İşte Kulislere Yansıyanlar...

AK Parti Rize'de Hangi İlçelerde Değişik Olacak?
AK Parti Rize'de Hangi İlçelerde Değişik Olacak? Mustafa ÖZYANIK

31 Mart 2019 da yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde Rize merkez adayını Rahmi Metin olarak açıklayan AK Parti’de ilçe belediye başkan adayının birçoğunun değişeceğini kulislerde yoğun bir şekilde konuşuluyor.

Edinilen bilgilere göre Ardeşen, İkizdere, Kalkandere, İyidere, Güneysu, Pazar, Çamlıhemşin’de yeni isimlerin aday gösterilmesi beklenirken Derepazarı’nın başarılı Belediye Başkanı Yakup Samangül’ün adaylığının kesin olduğu konuşulmasına rağmen belediye başkan yardımcısı ve ilçe başkanının aday adayı olması Derepazarı’nda nasıl bir sonuç getirecek bekleyip göreceğiz.

Kalkandere’de Saadet Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Kenan Yıldırım’ım AK Parti’den aday gösterilmesi halk tarafından istense de seçildiğinin kısa bir süre sonra dönemin il yönetimi tarafından AK Parti’ye davet edilen Yıldırım’ın bu davete icabet etmemesi sebebiyle bunun mümkün olmadığı konuşulanlar arasında. Yıldırım’ın seçilmesinde önemli rol oynayan Yetimoğlu ailesinin bu seçimde MHP’den aday göstermesi sebebiyle işinin bir hayli zor olduğu görülüyor.

Çayeli’nde ise Dr. Atilla Esmen’in Hayati Yazıcı’nın da desteği ile yeniden aday gösterilmesi bekleniyor.

Hemşin, Madenli, Kendirli, ,Büyükköy, Tunca, Salarha ve Muradiye Beldelerinde ise mevcut başkanlarla devam edileceği öğrenildi.

Fındıklı’da ise CHP’nin karşısında yarışabilecek bir isim aday gösterilecek Bu isim mevcut Başkan Adnan Özbalaban olabileceği gibi, aday adaylığı için istifa eden ilçe başkanı Süleyman Toraman da olabilir.

Bunlar Rize’de siyasi kulislerde konuşulanlar. Akşamdan sabaha her şeyin değiştiği ülkemizde özellikle de siyaset sahnesinde son dakikada her şey olabilir.

Sonucu resmi açıklamanın yapılacağı tarihte hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Rizeninsesi

ak parti rize belediye başkan adayları
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Kalkandereli     2018-12-11 Kalkandere yeni kan ariyor yanli haber yapmayin
Rize     2018-12-10 Kalkandere ye genç dinamik Başkan
Rizeli     2018-12-10 Kalkanderenin geleceği için siyasetin yeni yüzü Sinan Çolaka oylar
Rizeli     2018-12-10 Kalkandereye yakışan siyasetin yeni yüzü Sinan Çolak' tır
Kalkandereli     2018-12-10 Kim demiş Kalkandereli Kenan yıldırırım istiyor taraflı haber yapmayın
Yunus emre güner     2018-12-09 Kalkandereli bır vatandaşim akparti kalkanderede kazanmak istıorsa kenan yıldırımı aday göstersin hiç bi zorluk olmasan kazanır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X