Tunca Beldesi’nde İpi Kim Göğüsleyecek?

31 Mart yerel seçimler öncesinde partiler aday belirleme süreçlerini hızlandırdı.

Tunca Beldesi’nde İpi Kim Göğüsleyecek?
Tunca Beldesi’nde İpi Kim Göğüsleyecek? Mustafa ÖZYANIK

31 Mart yerel seçimler öncesinde partiler aday belirleme süreçlerini hızlandırdı.

Aday adaylarının son atak belediye başkan adayı olmak için kıyasıya mücadele ettiği şu dönemde artık heyecan son dorukta.

Öyle ki bazı partiler ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirlemek üzere.

Bu partilerin başında Adalet ve Kalkınma Partisi geliyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 14 il belediye başkan adayını daha açıklayacak.

Böylelikle il belediye başkan adaylarının neredeyse tamamı belli olmuş olacak. Bu süreçte sonra ilçe ve belde belediye başkan adaylarını belirlenecek. Adayların önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde AK Parti’de 4 tane aday adayı var. Bunlardan biri mevcut başkan Ahmet Naci Aytemiz. Diğer isimler eski başkan İbrahim Pertek, Şuayip Büyüksofuoğlu ve Recep Ali Köse.

Anket şirketlerinin ve aday adaylarının çalışmaları ile kamuoyundaki genel izlenime bakıldığı zaman iki isim öne çıkıyor. Bunlardan biri mevcut başkan Ahmet Naci Aytemiz ve Şuayip Büyüksofuoğlu.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Tunca Belde Belediye Başkanı seçilen Ahmet Naci Aytemiz ile aday adayları arasında bulunan Şuayip Büyüksofuoğlu arasında kıyasıya mücadele sürüyor.

Görevde olduğu 4,5 yıla aşkın süre içerisinde beldeye önemli hizmetler sunan Ahmet Naci Aytemiz ile özellikle gençler olmak üzere önemli bir akraba ve belde sakinlerinin desteğini alan, Şuayip Büyüksofuoğlu arasında ipi kim göğüsleyecek? Kamuoyunda yapılan araştırmalar ve anketlerin sonuçlarının analizine göre bu iki isimden biri AK Parti’nin Tunca Belde Belediye Başkan Adayı olacak.

rize ardeşen tunca beldesi ahmet naci aytemiz şuayip büyüksofuoğlu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X