Rize Valisi: Bu Coğrafyada Yaşamanın Zorlukları Var

Rize Valisi Kemal Çeber, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı’ya iadeyi ziyarette bulunarak, İl Genel Meclisinin Kasım aylık olağan toplantılarının 17. birleşimine katıldı.

Rize Valisi: Bu Coğrafyada Yaşamanın Zorlukları Var
Rize Valisi: Bu Coğrafyada Yaşamanın Zorlukları Var Mustafa ÖZYANIK

Rize Valisi Kemal Çeber, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı’ya iadeyi ziyarette bulunarak, İl Genel Meclisinin Kasım aylık olağan toplantılarının 17. birleşimine katıldı.

Meclis Başkanı Mehmet Kazancı başkanlığında yapılan toplantıda, İl Genel Meclisi Üyelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ümit Hüseyin Sarı ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri hazır bulundu.

Nazik ev sahipliklerinden dolayı İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı ve meclis üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Çeber, “Sürekli olarak ifade ettiğim bir konu var. Rabbim Rize’ye birçok güzelliği bir arada bahşetmiş ve bunu hep birlikte yaşıyoruz. Mükemmel bir doğamız var, harika yaylalarımız, vadilerimiz, akarsularımız ve denizimiz var. Bunlar bizim en önemli potansiyelimiz. Ama aynı zamanda bu mükemmel coğrafyada yaşamanın bazı zorlukları da var. Burada, emek sarf ettiğimiz konuların genelde doğa ile mücadele etmek, ıslah etmek ve doğa ile yaşama çabası olduğuna, ilçelere yaptığım incelemeler esnasında şahit oldum” dedi.

Çalışma felsefesi olarak, 7 den 77 ye herkesi mesai arkadaşı olarak gördüğüne vurgu yapan Vali Çeber, “İl Özel İdaresi anlamında ilçelerde yaptığım incelemeler esnasında, sağ olsunlar il genel meclisi üyelerimiz programlarımıza iştirak ettiler. O incelemeler esnasında bütün arkadaşlarımızın ilçelerine, beldelerine ve hatta köylerine, yani topyekun alana ne kadar hakim olduklarını görmek beni rahatlattı. Rize’de görev yapacağım süre içerisinde birlikte düşünüp, birlikte hareket etme gayreti ile taş üstüne taş koymanın çabası içinde olacağım. Benim tek başıma yapabileceklerim belli. Ama biz olursak ve işlerimizi hak hukuk gözeterek düzgün planlarsak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Rize’de son yıllarda ciddi yatırımların gerçekleştirildiğine belirten Vali Çeber, “Bunların başında Rize-Artvin Havalimanını, Ovit Tünelini ve Ayder Kentsel Değişim ve Dönüşüm Projesini sayabiliriz. Rize, bunların hepsini hak ediyor. Çünkü bu coğrafyayı gezdiğinizde, Rize için değil Türkiye için bu yarımları yapmaktan başka alternatifinizin olmadığını görürsünüz” dedi ve yatırımların gerçekleşmesindeki himayelerinden dolayı da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan teşekkürlerini dile getirdi.

Rize’ye hizmet etmenin bir gurur olduğunu ifade eden Vali Çeber, “Sizler gibi özel ve seçilmiş insanlarla Rize gibi bir ile hizmet etme lütfunu bana bağışlayan Rabbime sonsuz kere şükrediyorum. Ayrıca bu görevi bana laik gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi arz etmek istiyorum” dedi.

Vali Çeber, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada, Rize’nin sahip olduğu bütün dinamiklerle, Rize için hep beraber, omuz omuza çok güzel hizmetler yapacaklarına inandığını söyledi.

Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Rize Valisi Kemal Çeber’in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Valimizin konuşmalarında özellikle biz kelimesine vurgu yapması dikkatimi çekti. Biz olursak, başarı her zaman gelir. Gerek seçilmişler gerekse atanmışlar olarak her birimizin ortak amacı bu ülkeye ve ilimize hizmet etmektir. El ele ve kardeşlik duyguları içerisinde inşallah ilimize nice hizmetler yapmayı diliyorum. Dönemimizin sonuna geliyoruz. Önümüzdeki dönem bazı arkadaşlar devam edecek bazı arkadaşlarımız ayrılacak. Fakat bu hizmet kervanı sonsuza dek sürecek, Cumhuriyetimiz de ilelebet payidar kalacaktır. İlimize veda eden hizmet ve proje adamı Erdoğan Bektaş Valimizi de bu vesileyle anmak istiyorum. Güzel çalışmalar yaptık, kendisine yeni görev yerinde başarı ve sağlık diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Sayın Valimiz Kemal Çeber’e bir kez daha hoş geldin dileklerimi iletirken, hizmetlerinde başarı ve sağlık diliyorum” dedi.

Vali Çeber, Meclis Başkanı ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledikten sonra İl Encümeni Toplantısına Başkanlık etmek üzere, İl Genel Meclisi Salonundan ayrıldı.

rize valisi kemal çeber il genel meclis toplantısına katıldı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X