AK Parti Tunca Beldesi'nde Aytemiz'le Devam Edecek Mi?

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz yeniden aday mı olacak?

AK Parti Tunca Beldesi'nde Aytemiz'le Devam Edecek Mi?
AK Parti Tunca Beldesi'nde Aytemiz'le Devam Edecek Mi? Mustafa ÖZYANIK

Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz yeniden aday mı olacak?

AK Parti’de belediye başkan adaylarının bir kısmı geçtiğimiz günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Açıklanan 40 il belediye başkan adayı arasında Rize’de vardı. Buna göre, AK Parti’nin Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin olmuştu. Metin bugün havayolu yoluyla geldiği Trabzon’da bazı ilçe ve belde belediye başkanları ve partililer tarafından karşılandı.

Karşılayanlar arasında yer alan Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, karşılama esnasında verdiği fotoğraf karesini sosyal medya hesabında paylaştı. AK Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi Metin, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Avni Kahya ile birlikte poz veren Aytemiz, paylaşımını şu çarpıcı ifadeler ile yaptı: “Rize'mizin açıklanan ilk belediye başkan adayına hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Rize Belediye Başkan Adayımız Rahmi Metin'i bir kez daha kutluyorum. Bu ak dava da kendisine başarılar diliyorum. Artık yavaş yavaş sıranın bize yaklaştığını görüyoruz. Adaylığımız Allah'ın izniyle kesinleştiğinde Tunca'mızı daha da yaşanabilir hale getireceğiz. Ak Belediyecilik anlayışıyla ve tecrübemizle 2. dönemimizde Tunca bir çağ da atlayacaktır.”

Bu açıklamalar, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’nin Rize’nin Ardeşen ilçesi Tunca Belediye Başkan adayının mevcut başkan Ahmet Naci Aytemiz olacağı yorumlarını beraberinde getirdi.

Adaylığının kesinleştiği zaman Tunca Beldesi’nin daha yaşanılabilir hale getireceğini söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, ak belediyecilik anlayışı ev tecrübesiyle birlikte Tunca Beldesi’nin çağ atayacağını ifade etti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerde Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Tunca Beldesi’nde AK Parti’den 3 isim aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bu isimler; eski belediye başkanı İbrahim Pertek, Şuayip Büyüksofuoğlu ve Recep Ali Köse.

ak parti rize ardeşen tunca belediye başkan adayı
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X