CHP’nin Rize Belediye Başkan Adayı Kesin Gibi

31 MART 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için partilerin aday adaylarının isimleri sık sık telaffuz ediliyor.

CHP’nin Rize Belediye Başkan Adayı Kesin Gibi
CHP’nin Rize Belediye Başkan Adayı Kesin Gibi Mustafa ÖZYANIK

31 MART 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler için partilerin aday adaylarının isimleri sık sık telaffuz ediliyor.

Sana muhalefet partisi CHP’nin bu seçimdeki adayının KENAN BIYIK olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Söz konusu seçimlere 4 aydan fazla bir süre olmasına rağmen KENAN BIYIK görev yaptığı Trabzon’daki Avrasya Üniversitesindeki görevinden istifa ederek bir kez daha aday olduğunun sinyalini verdi.

Kızının nişanı için İstanbul’da buluna KENAN BIYIK’ın birkaç gün içerisinde baba ocağı Rize’ye gelerek seçim çalışmasına başlaması bekleniyor. Eğitimci ve Jeoloji Mühendisi Kenan Bıyık 1994 ve 2009 seçimlerinde ANAP’tan iki kez Belediye Başkan adayı olmuş ve bu seçimleri kılpayı kaybetmişti.

Bıyık 1994’deki seçimi DYP’li Merhum Memiş Ali Usta’ya ve 2009 ‘daki seçimi AKP adayı Halil Bakırcı’ya karşı kaybetmişti. Kenan Bıyık 2011 -2015 tarihlerindeki Milletvekili seçiminde CHP adayı olarak katılmış ama kazanamamıştı.

CHP İl Başkanı Kenan Bıyık’ın adaylığının kısa sürede kesinleşeceğini ve Bıyık’ın bu kez seçimi kazanacağını söyledi. CHP’nin Ardeşen ve Fındıklı’daki adayları kesinleşti.31 Mart seçimi için CHP’nin Fındıklı adayı Makine Mühendisi Ercüment Cevratoğlu, Ardeşen adayı ise Tahsin Bekir Yazıcı oldu. Yazıcı Rize’de Esnaf Odaları Başkanlığı yapıyor. CHP’nin diğer adaylarının da ay sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

Haber: Faik Bakoğlu

chp rize belediye başkan adayı kenan bıyık ?
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X