DOKADAK'la Doğanın Keyfi Bir Başka Yaşanıyor

Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) tarafından her hafta sonu düzenlenen doğa gezilerinin bu haftaki durağı Rize’nin Çamlıhemşin ilçesiydi.

DOKADAK'la Doğanın Keyfi Bir Başka Yaşanıyor
DOKADAK'la Doğanın Keyfi Bir Başka Yaşanıyor Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) tarafından her hafta sonu düzenlenen doğa gezilerinin bu haftaki durağı Rize’nin Çamlıhemşin ilçesiydi.

İlçeye bağlı Konaklar Mahallesi’nde gönüllerince bir gün geçiren doğaseverler Fırtına Vadisi’nin eşsiz manzarasını fotoğraflamaktan kendilerini alamadılar.

Gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan DOKADAK Başkanı Dursun Ali Demiroğlu “Eski Rus mimarisi ile yapılmış asırlık konakları görme imkanını her yıl olduğu gibi bu yıl da yakaladık. Doğasever tutkunlarımızla ile birlikte turizm şehri Çamlıhemşin ilçesinin şirin mahallesi Konaklar Mahallesi’nde muhteşem doğa manzarası içerisinde güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Yürüyüş sonrasında tarihi konakların Fırtına Vadisi’nin eşsiz manzarasının birleştiği noktada güzel fotoğraflar kareledik.” Dedi.

Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) olarak yıllardır bu faaliyetleri sürdürdüklerini belirten başkan Demiroğlu “Bölgemiz her anlamda muhteşem bir doğaya sahip. Bu doğanın tadını yöre insanı olarak bizler yaşıyoruz. Bu faaliyetlerimizdeki ana amacımız başta bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere bölgemizi en iyi şekilde tanıtmak. Dünyanın korunma altına alınan 200 vadiden biri olan Fırtına Vadisi birçok güzelliği bizlere her mevsim sunuyor. Bu vadi boyunca bulunan başta Ayder Yaylası olmak üzere birçok yaylamız görülmeye değer. Hem ekolojik yapısı hem de insanıyla doğal bir yaşam sunan Fırtına Vadisi adeta “Gel beni gör, yaşa ve hisset” diyor. Biz de Fırtına Vadisi başta olmak üzere bölgemizdeki bütün güzelliklerin bu çağrısına cevap veriyoruz. Buradan sizin aracılığınızla tüm doğaseverleri kulübümüzün faaliyetlerine katılmalarını öneriyorum. İyi ki geldim, daha önce neredeydim” sözlerini biz duymaya alışığız. Sizler de bu sözleri duymak istemez misiniz? O zaman haydi...” şeklinde konuştu.

doğu karadeniz doğa sporları kulübü dokadak çamlıhemşin konaklar mahallesi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X