AK Parti Ardeşen Bld. Bşk. Adayı Kim Olacak ?

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde partilerin aday belirleme süreci devam ediyor.

AK Parti Ardeşen Bld. Bşk. Adayı Kim Olacak ?
AK Parti Ardeşen Bld. Bşk. Adayı Kim Olacak ? Mustafa ÖZYANIK

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde partilerin aday belirleme süreci devam ediyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi bu kapsamda yürüttüğü aday adaylığ başvuru sürecini tamamladı. Dün itibariyle gece 00:00’da sonlanan aday adayı başvuru süreci sonrasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de aday adayları belli oldu.

AK Parti’de Rize merkez ve ilçeler dâhil olmak üzere toplamda 51 belediye başkan aday adayı başvurularını gerçekleştirdi.

Şimdi bu süreçten sonra merak edilen soru şu: Belediye Başkan Adayları Kim Olacak?

Bu sorunun cevabını Ardeşen özelinde değerlendirelim. Ardeşen, Rize’nin en büyük ilçesi. Haliyle oy potansiyeli bakımında her partinin büyük önem verdiği bir ilçe. Adalet ve Kalkınma Partisi 2001 yılından beri Ardeşen’de belediye başkanlığını kimseye kaptırmadı. Bu süreçte İmdat Sütlüoğlu, Mümtaz Sinan ve Hakan Gültekin (HALEN GÖREVDE) belediye başkanı olarak görev yaptılar. Bu sürede en uzun süre belediye başkanlığı görevini Mümtaz Sinan yaptı. Sinan, 2002-2014 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüttü. Sinan’ın ardından Hakan Gültekin 2014 yerel seçimlerinden galip ayrılarak Ardeşen Belediye Başkanı oldu.

Peki, 31 Mart’ta ibre yine AK Parti’den yana mı olacak? AK Parti mevcut başkan Hakan Gültekin ile mi devam edecek? Yoksa Ardeşen Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edip tek aday adayı başvurusunda bulunan Mecit Moral mı ipi göğüsleyecek? Ya da bu 2 ismin dışında bir isim Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belirleyeceği isim mi aday olacak?

Şimdi bu soruların cevabını bulma zamanı geldi. AK Parti’nin il ve ilçe belediye başkanlarını önümüzdeki iki hafta içerisinde açıklaması bekleniyor.

Elbette ki mevcut belediye başkanı olması nedeniyle Hakan Gültekin tabiri caizse maça 1-0 önde başlayacaktır. Ancak her insanda olduğu gibi Hakan Gültekin’in de artı-eksi yönleri bulunabilir. Görevde olduğu sürede vaatlerini yerine getirip getirmediği, halkın nezdinden takdirinin olup olmadığı ve çalışmalarında başarılı olup olmadığı konusunda takdiri kamuoyuna bırakmakla beraber siz değerli okuyucularımızın ve takipçilerimizin yorumlarını bekliyoruz.

Ardeşen Belediye Başkan yardımcılığı görevini uzun yıllardır sürdüren Mecit Moral, geçmiş dönemde AK Parti Rize Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Bu dönemde de Ardeşen Belediye Başkan aday adyalığı başvurusunda bulunan Moral, Ardeşen’de yaptığı tanıtım toplantısında ciddi bir desteği arkasına aldı. Bu desteğe ve birikimine güvenen Mecit Moral’ın takdir görüp Ardeşen Belediye Başkan adayı olup olmayacağı yönünde karar Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dadır.

Bu iki ismin dışında bir başka ismin de Ardeşen Belediye Başkan adayı olma ihtimali var. Bu isim kim olur? AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya mı olur? Eskiden görev yapmış isimlerden biri mi olur? Yoksa Ardeşen’i ve Ardeşenli’yi bilen, ilçenin tüm dinamiklerine hakim olan biri mi olur? Böyle bir seçeneği de göz önünde bulundurarak olası bu yöndeki gelişme karşısında kamuoyunun şaşırmaması gerektiği görüşü hakim.

AK Parti’nin gerekli anket çalışmaları ve temayül yoklamalarını sonuçları değerlendirilmeye alınıp Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne rapor şeklinde sunulacak ve son kararı Erdoğan verecek.

Siz değerli okuyucularımızın ve takipçilerimizin yorumlarını bekliyoruz.

ak parti rize ardeşen belediye başkan aday adayı kim olacak
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
selim     2019-01-03 Ben rize merkezde yaşayan biri olarak, rizeden ardeşene bakıyorum.ardeşen hiç olmadığı kadar büyük görünüyor.emekleyen ardeşen ayağa kalkmış.eğer ardeşende yaşayan kardeşlerim bunu görmüyorda macera arıyorlarsa,artık bilemiyorum....
Burak     2018-12-24 topyekün değişiklik zamanı.. Badem bıyıklı yasakçı zihniyetlerden kurtulma zamanı. Değişim ve modern bir Ardeşen için sayın Yazıcı inşallah başkan olacaktır..
ĞERURİ     2018-12-06 HAKAN GÜLTEKİN.ardeşen için gece gündüz çalışan başkan.
Ğeruri     2018-12-04 Ardeşene dürüst birisi gelmelidir oda Mecit Moraldır..
gurbetçi     2018-12-03 mecit moral kardeşim fazlası ile hak eden bir insandır. ardeşen halkı ihalelerden yolsuzluklardan adam kayırmalardan çok bıktı. mecit kardeşim bunlara engel olacağını bildiğim için dua ederek destek veriyorum. Allah yolunu açık etsin güzel kardeşim ....
Furtona gençliği     2018-11-20 Halk artik istediği adayı başkan olarak görmek istiyor. Önceki dönem kemal şamlıoğlu kamuoyu araştirmalarında birinci gelmesine rağmen tepeden işi bağlayan mevcut başkanı bugun savunanlara anlam veremiyorum. Kim gelirse gelsin ama halkin istediği adam gelsin. Bugun ki durumda mecit moral kamuoyunda sempati kazanmış durumdadır. Birilerinin tepeden bağlama ümidini reisimiz bitirmiştir. Ardeşenimiz için hayırlısını temenni ederim
MUSTAFA     2018-11-19 yine yeniden Hakan Gültekin le yola devam
abus abusa     2018-11-18 Gayet isabetli bir aday oldugundan halkla iç içe tum ilçe halki tanidik bir isim oldugu için doģru bir adaydir Allah muvaffak eylesin Allah yonunu acik etsin hayirli olur tum ilce halkimiza
Ahmet     2018-11-18 Sayın editör sen macit moralın borozanlığını yapıyorsun Hakan gültekinle ilgili yorumları niye yayınlamıyorsun
Mustafa moral     2018-11-18 Geçmişi tertemiz değerli kardeşimiz Mecit Moraldır...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X