Şaban Yılmaz AK Parti Fındıklı Bld. Bşk. Aday Adayı Oldu

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti’de aday adaylığı başvurusu süre 16 Kasım Cuma gününe kadar ertelenmişti.

Şaban Yılmaz AK Parti Fındıklı Bld. Bşk. Aday Adayı Oldu
Şaban Yılmaz AK Parti Fındıklı Bld. Bşk. Aday Adayı Oldu Mustafa ÖZYANIK

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti’de aday adaylığı başvurusu süre 16 Kasım Cuma gününe kadar ertelenmişti.

Şuana kadar AK Parti Rize’de 42 aday adayı başvurusunu yaptı. Rize’nin en doğu ilçesine Fındıklı’dan şuana kadar başvuru yapanların sayısı 3.

Bu isimler arasında ve Fındıklı siyasetine bakıldığı zaman AK Parti’de belediye başkan adaylığına en yakın isim Şaban Yılmaz görünüyor.

Öyle ki Yılmaz, AK Parti’nin Fındıklı kurucularından. Yıllardır ilçe başkanlığı görevini yürüten Şaban Yılmaz görev yaptığı hem bu süre içinde hemde il genel meclis görevi boyunca Fındıklı’ya önemli yatırımların gelmesinde ön ayak oldu.

Vatandaşın sorunlarıyla bire bir ilgilenen, ilçenin tim dinamiklerini hakim olan Şaban Yılmaz, Fındıklı’ya ve Fındıklılı hemşerilerine hizmeti devam ettirmek için AK Parti’den belediye başkan aday adayı oldu. Yılmaz, başvurusunu AK Parti Fındıklı İlçe Başkanı Ali Süleyman Toraman’a teslim etti.

Konuyla ilgili www.sondakikarize.com'a konuşan Şaban Yılmaz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ve aziz milletimizin onayı ile belediye başkanlığına seçilirsem ilçeme ve hemşerilerime hizmet yolunda sapmadan ilerleyeceğim. Bu davanın bir neferi olmaktan ve liderimizin gösterdiği yolda, belirlediği hedefte emin adımlarla ilerlemenin gururunu yaşamaktayım.” Dedi.

Rize’nin zor bir coğrafyaya sahip olduğunu belirten Yılmaz “Özellikle görev yaptığım il genel meclis üyeliğim döneminde bunu fazlasıyla yaşadım. Vatandaşlarımızın yaşamlarını sağlıklı bir şekilde idame ettirmeleri için alt ve üst yapı çalışmalarımız başta olmak üzere ilçemize kazandırdığımız önemli yatırımlarda gece-gündüz yağmur-çamur demeden çalıştık. Bu süre içerisinde başarılı olduğumuzu düşünen halkımızın sevgisi ve takdiri bizleri ziyadesiyle onure etmiştir. Eksik olduğumuz yönlerimizi bizlere eleştiriyle gösteren hemşerilerimi de dinlemiş ve bana olan katkılarından dolayı kendilerine minnettar olduğumu belirmişimdir. Şimdi ise ilçeme ve halkıma hizmetimi devam ettirmek için AK Partimizden belediye başkana aday adaylığımı yapmış bulunmaktayım. Az önce de belirttiğim gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri sonrası seçimlerde aziz milletimizin onayı ile Fındıklı’ya hizmetimi sürdürmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

ak parti rize fındıklı belediye başkan aday adayı şaban yılmaz
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X