Yavuz Sütlüoğlu'ndan Rize'deki Haber Sitesine Sert Tepki

Bir süre önce Olay 53 adlı sözde yerel haber sitesi “Yeğen’den Şok Suçlama“ başlığı ile, benimle yapılan ve bazı yerel haber sitelerinde yayınlanan röportajımdan alıntı yaparak, röportajın tamamına, önüne arkasına bakmadan çok zorlama bir yorum ile kamuoyunu yanıltma girişimlerine devam etmiştir.

Yavuz Sütlüoğlu'ndan Rize'deki Haber Sitesine Sert Tepki
Yavuz Sütlüoğlu'ndan Rize'deki Haber Sitesine Sert Tepki Mustafa ÖZYANIK

Bir süre önce Olay 53 adlı sözde yerel haber sitesi “Yeğen’den Şok Suçlama“  başlığı ile, benimle yapılan ve bazı yerel haber sitelerinde yayınlanan röportajımdan alıntı yaparak, röportajın tamamına, önüne arkasına bakmadan çok zorlama bir yorum ile kamuoyunu yanıltma girişimlerine devam etmiştir.

Sermayesi yalan olan, tamamen dedikodular üstünden ve hiçbir bilgiye, belgeye dayanmayan, tek taraflı sözde okuyucu yorumları ile kamuoyunu yönlendirmeye çalışıp, benzer yalanları, benzer iftiraları sürekli gündemde tutarak belli yerlere hizmet etmeye, yaranmaya ve verilen talimatları yerine getirmeye çalışmaktadır.

Rize’de en çok okunan haberlerden biri olması vesilesi ile söz konusu röportaja bir kez daha dikkat çekmesi de olumlu bir gelişmedir. Ayrıca röportajı yapan Sn. Gazeteciden izin alması koşulu ile isterse röportajın tamamını da yayınlayabilir. Böylece hem objektif olma adına kendisine verilen bu dersi hiç unutmaz hem de daha önce röportajı okumamış olan okurlar da; kimleri kast ettiğim konusunda sözde yerel internet sitesi ile hiç örtüşmeyen bir kanaate sahip olurlar.

Ancak yine de bazı konuları daha açık ifade etmek gerekirse söz konusu röportajın ilgili yerinde kast edilen kişi Sn. İmdat SÜTLÜOĞLU değil, benim işten Fetöcü olduğu için ( Fetöcü olduğunu kendi de kabul etmektedir )çıkarttığım çalışanı kendilerini uyarmama rağmen işe alan Çaykur’un Avrupa bayisi ve onun nakliyeci olan Rizeli ortağıdır. Bu firma ve Rizeli nakliyeci ortağının bunun dışında da Çaykur’a zarar veren bir kısmına röportajımda da değindiğim fiilleri de olmasına rağmen o konulara bu basın açıklamasının konusu olmaması vesile ile değinmeyeceğim. Bu firma ile sürecin(bayiliğin )  devam etmesi için de her tür çabayı gösterenlerde; makamlarını devam ettirmek ya da o makamlarda yer almak için her şeyi yapan her şeyi mübah gören koltuk sevdalısı Çaykur’da ki Yerleşik Düzenin ta kendisidir.

Yerel Markaların öneminin kat be kat arttığı bu günlerde, Çaykur gibi Didi gibi; küresel markalara karşı önemli başarılar elde etmiş tüm rakiplerini alt etmiş bir markaya yapılanları anlamak mümkün değildir.  Gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet tarihimizde ne yazık ki benzer örnekler mevcuttur. Sözde devletçi sözde milletçi görünen işbirlikçiler, yabancı ülkelerin yabancı markaların temsilcileri ile işbirliğine girmişler, kendi küçük menfaatleri için matbaa yapımına da, tüfek yapımına da, silah yapımına da, uçak yapımına da, ilaç yapımına da, her türlü ilerlemeye de karşı çıkmışlardır. Günümüzün en önemli silahı olan Yerli markalara da karşı çıkılması,  gereken desteğin gösterilmemesi veya hedefin yalanlarla saptırılmaya çalışılması bahsettiğim örneklerde olduğu gibi çokça görülmüştür. Şaşırtıcı olan Rize gibi vatanını milletini en üst düzeyde seven bir yörede, milliyetçi muhafazakâr değerlere sıkı sıkıya bağlı bir yörede bu işbirlikçilerin bulunmasıdır.

Gerçek Rizeli olan, gerçek yurtsever gerçek milliyetçi gerçek vatansever olan her Rizeli basın mensubundan ricam Rize için Çaykur için konuyu değerlendirmeleri ve takip etmeleridir.  Bu konuda röportajımda sorduğum sorulara cevap aramalarıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yavuz SÜTLÜOĞLU

yavuz sütlüoğlu çaykur
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X