AK Parti’nin İstanbul Adayı Ardeşenli İsim Mi Oluyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin adayı kim olacak? Bu aday Rizeli mi?

AK Parti’nin İstanbul Adayı Ardeşenli İsim Mi Oluyor?
AK Parti’nin İstanbul Adayı Ardeşenli İsim Mi Oluyor? Mustafa ÖZYANIK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin adayı kim olacak? Bu aday Rizeli mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınındaki isimlerden biri, kader ve yol arkadaşı Ardeşenli isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı mı olacak?

Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hemşerisi ve yol arkadaşı, belediyecilik tecrübesiyle tanınan eski Beyoğlu Belediye Başkanı, 22. 23. 24. Dönem AK Parti Milletvekili, RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Sn. Nusret BAYRAKTAR İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi bomba bir iddia atıldı. İddianın geçtiği yer İstanbul, görev büyükşehir belediye başkanlığı adayı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok önem verdiği il olan İstanbul’da kimi aday göstereceği merak ediliyor.

Anket ve araştırma çalışmaların devam ettiği süreç de birçok isim öne çıkıyor. Bunların başında TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geliyor.

Ancak bu günlerde öyle bir isim ortaya atıldı ki… Bu isim Rize Ardeşenli Nusret Bayraktar… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yol ve kader arkadaşı… en yakınındaki isimlerden biri.

Öyle ki Nusret Bayraktar İstanbul’a hiç de yabancı değil. 1984 yılında Refah Partisi Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Bayraktar, 1993-1994 yılları arasında Refah Partisi Beyoğlu ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 1994-1999 yılları arasında Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini yaptı.

AK Parti’nin İstanbul kurucu il yönetim kurulu üyesi olan Nusret Bayraktar, AK Parti’den 22. ve 23. Dönem İstanbul ve 24. Dönem Rize Milletvekili seçildi.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Rize Ardeşenli Nusret Bayraktar ismi sosyal medyada gündeme oturdu. Bayraktar’ın olası adaylığı konusunda bölge kamuoyunda iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

NUSRET BAYRAKTAR KİMDİR ?

Nusret Bayraktar, 1 Ocak 1951'de Rize Ardeşen'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Fatma'dır.

Makine Mühendisi, Sanayici ve İş Adamı; Yıldız Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi.

Serbest makine mühendisi olarak çalıştı. Özel bir şirketin genel müdürü olarak görev yaptı. Bademlik İlim ve Hizmet Vakfı Kurucu Üyesi ve Başkanı oldu. İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği; Mahalli İdareler Derneği ile Mahalli İdareler Enstitüsü Kuruculuğu ve

Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Beyoğlu Eğitim ve Hizmet Vakfı ile Beyoğlu İnsan ve Çevre Vakfı Kurucu Üyeliği, Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanlığının yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

22 ve 23. Dönemde İstanbul, 24. Dönemde Rize Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığı yaptı.

Fransızca bilen Bayraktar, evli ve 4 çocuk babasıdır.

www.sondakikarize.com

istanbul nusret bayraktar belediye başkan adayı ak parti
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
Bayram ali sütlüoğlu     2018-11-14 Yakışır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X