Rize'de Yerel Seçimlerde Aday Olmayacak Olan Bld. Bşk. Kim?

31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Rize'den hangi belediye başkanı aday olmayacağım dedi?

Rize'de Yerel Seçimlerde Aday Olmayacak Olan Bld. Bşk. Kim?
Rize'de Yerel Seçimlerde Aday Olmayacak Olan Bld. Bşk. Kim? Mustafa ÖZYANIK

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı Güneysu’da 2014 seçimlerinde rekor oyla seçilen belediye başkanı Halil Turan, gelecek seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

2014 mahalli seçimlerinde, Rize’nin Güneysu ilçesindeki oyların yüzde 82’sini alan Halil Turan, belediye başkanlığına seçilmişti. Bu rakam AK Parti’nin Türkiye genelindeki rekoru olmuştu. Başkan Turan, sağlık nedenleri dolayısıyla tekrar aday olamayacağını son ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Yeni dönemi final olarak kabul ettiğini belirten Başkan Turan, “Rize’de Hasan Karal ile beraber partiyi kuranlardanım. Partinin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Rize Belediyesi’nde başkan vekilliği, encümen üyeliği, partide değişik dönemlerde il başkan yardımcılığı, il başkan vekilliği yaptım. 6 sene Güneysu ilçe başkanlığı yaptım, son 5 yıldır da belediye başkanıyım. Sağlık problemlerim var. Onun için bu dönem final kabul ediyorum, sonlandırmayı düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızda son gelişinde durumu anlattım. Gelen arkadaşlara başarılar dileyeceğiz. Eğer bizimle istişare yapmak isterlerse her zaman yanlarında olacağım.” dedi.

rize güneysu belediye başkanı halil turan aday olmayacağım dedi
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X