Ardeşenli Doğalgaz Ne Zaman Yakacak? Bld. Bşk. Açıkladı

Ardeşen’in yıllardır beklediği doğalgaz ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.

Ardeşenli Doğalgaz Ne Zaman Yakacak? Bld. Bşk. Açıkladı
Ardeşenli Doğalgaz Ne Zaman Yakacak? Bld. Bşk. Açıkladı Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen’in yıllardır beklediği doğalgaz ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, ana hat çalışmalarının ilçe sınırlarına kadar geldiğini ve depolama ile dağıtım alanıyla ilgili yerlerin çalışmasının sürdüğünü belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olduğu dönemde Rize’ye yaptığı ziyaret esnasında yaptığı açıklamada; Güneysu, Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerine doğalgazın getirileceğini kaydetmişti.

Doğalgaz ile ilgili gelinen son noktayı Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin açıkladı, A Haber’de katıldığı canlı yayında konuya değinen Gültekin yaptığı açıklamada “Ana hat çalışmaları belediyemiz sınırları içerisine kadar geldi. Depolama ve dağıtım alanıyla ilgili yerlerin çalışması yapılıyor. Hangi hatlar hangi bulvarlar kullanılacağına dair ilgili firma ile imar çalışması anlamında konuyu masaya yatırdık. Şehir içi hatlarını döşeme başlayacağız. Yavuz Selim, Şehit Muhammet Şeremet ve İnönü Caddelerindeki alt yapı çalışmalarını bu kapsamda doğalgaz çalışmalarının ardından yapacağız.” İfadelerini kullandı.

ardeşen doğalgaz belediye başkanı hakan gültekin
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X