Ardeşen'de Güzel Şeyler Oluyor... Buna 4 Ülke Şahit Oldu

Ardeşen’de Erasmus projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

Ardeşen'de Güzel Şeyler Oluyor... Buna 4 Ülke Şahit Oldu
Ardeşen'de Güzel Şeyler Oluyor... Buna 4 Ülke Şahit Oldu Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Ardeşen’de Erasmus projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi.

Ardeşen Işıklı 60. Yıl Ortaokulu birçok okula örnek teşkil ederek, çevre bilincinin yaygınlaşmasına ışık tutacak Plankton ve Karadeniz Ekosistemi konulu projesi tamamlanırken proje kapsamında sertifikalar sahiplerini buldu.

Erasmus - Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamında desteklenen Plankton ve Karadeniz Ekosistemi konu başlığında yapılan proje tamamlanırken, proje kapsamında tüm katılımcılara düzenlenen bir programla sertifikaları verildi.

Ardeşen Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen törene Kaymakam Emrah Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yıldırtan, Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Işıklı 60. Yıl Ortaokulu Okul Müdürü Murat Şeremet, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve projeye destek veren Litvanya’dan Grazina Sibekiene, Emilija Zuziene, İtalya’dan Paola Mirabile, Rosaria Augeri, Daniela Tiso, Annalisa Amato, Slovakya’dan İrena Szücsova, Gabor Szücs, Macaristan’dan Andrea Mekler, Eszter Kosztolanyi-Pilis öğrenci temsilci ve öğrencileri katıldı.

Işıklı 60. Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Seçil Yeniay’ın Moderatörlüğündeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Murat Şeremet yaparken proje hakkında RTEÜ Su Ürünleri Fakültesi Doc. Dr. Ertuğrul Ağırbaş “Plankton ve Karadeniz Ekosistemi” konusunda bir sunum yaptı.

Ağırbaş “Plankton, denizlerin vazgeçilmez en önemli üyeleri olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti, planktonlar tüm ekosistemlerde besin zinciri yolu ile balıklardan kuşlara ve memeli hayvanlara kadar enerjinin aktarılmasında kilit rol oynarlar. Plaktonik organizmalardan özellikle fitoplankton grupları ise bilinçli üretimi oluşturmalarından dolayı ekosistemlerin taşıma kapasitelerinin belirlenmesinde birinci adım olarak kullanılabilmektedir.” Dedi.

Konuşmaların ardından proje kapsamında Litvanya, İtalya, Slovakya ve Macaristan’dan gelen öğrencileri evlerinde misafir eden öğrencilere ve katılımcı olan ülke temsilcilerine Kaymakam Emrah Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yıldırtan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve Okul Müdürü Murat Şeremet Tarafından sertifikaları verildi.

Tören sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.

ardeşen ışıklı 60. yıl ortaokulu erasmus projesi sertifika töreni
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X