Çayı ve Mevsimlik İşçileri CHP’li Adana Milletvekili Savundu

Çayı, müstahsili ve işçilerin sorunlarını bölgede yaşamayan, bölgenin yabancısı CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut savundu.

Çayı ve Mevsimlik İşçileri CHP’li Adana Milletvekili Savundu
Çayı ve Mevsimlik İşçileri CHP’li Adana Milletvekili Savundu Mustafa ÖZYANIK

Çayı, müstahsili ve işçilerin sorunlarını bölgede yaşamayan, bölgenin yabancısı CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut savundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Ayhan Barut, Çaykur mevsimlik işçilerinin sorunlarına ilişkin TBMM’de bir konuşma yaptı.

Çaykur mevsimlik işçilerinin yaşadığı sorunlara değinen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut çarpıcı bir ifade kullandı.

Barut, “Ülke ekonomisine maliyeti 32 milyar doları bulan Suriyeli vatandaşlara para varken 9 bin 5 yüz ÇAYKUR Mevsimlik işçisine neden para ve kadro yok? Neden bir çözüm üretilmiyor?” ifadesini kullandı.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, TBMM’de ÇAYKUR mevsimlik işçileri için yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

Sayın Başkan,

Ülkemizde asgari ücretlinin, emeklinin, esnafın, sanayicinin, üreticinin, EYT’ların, Mevsimlik Tarım işçilerinin çözüm bekleyen sorunları olduğu gibi; Doğu Karadeniz Bölgemizde 6 ay çalışıp 12 ay ev geçindirmeye çalışan 9 bin 5 yüz ÇAYKUR Mevsimlik işçileri vardır. ÇAYKUR Mevsimlik işçilerinin 6 ay işli 6 ay işsiz kalmaları en çok aile içi huzursuzluk, geleceğinden endişe duyan çocuklar ve kahrı çeken kadınlarımızı çaresiz bırakmaktadır. Yetkililere sorarım; bu emekçilerimizin yılın 6 ayı çalışıp 7 bin işgünü doldurma şansları var mı? Aldıkları maaşla ev geçindiremeyen bu insanlarımızın emekli olmasını beklemek bir mucizeyi beklemek değilse nedir? ÇAYKUR Mevsimlik işçilerinin boş kaldıkları yılın diğer yarısında diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan teknik, şoför, eksper, aşçılık gibi alanlarda değerlendirilmeleri sağlanamaz mı? Ülke ekonomisine maliyeti 32 milyar doları bulan Suriyeli vatandaşlara para varken 9 bin 5 yüz ÇAYKUR Mevsimlik işçisine neden para ve kadro yok? Neden bir çözüm üretilmiyor?

ayhan barut çay çaykur mevsimlik işçiler
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X