Olması Gereken Oldu... Cumhurbaşkanı, Şamlıoğlu'nu Yanına Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ardeşenli eğitimci ve bürokrat Kemal Şamlıoğlu’na çok önemli bir görev.

Olması Gereken Oldu... Cumhurbaşkanı, Şamlıoğlu'nu Yanına Aldı
Olması Gereken Oldu... Cumhurbaşkanı, Şamlıoğlu'nu Yanına Aldı Mustafa ÖZYANIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ardeşenli eğitimci ve bürokrat Kemal Şamlıoğlu’na çok önemli bir görev.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları eski genel müdürü Kemal Şamlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendisine bağlı 9 politika kuruldan biri olan Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na atandı.

Kemal Şamlıoğlu ile birlikte bu kurulda 9 önemli isim yer alıyor.

Bu isimler; Prof. Dr. Abdullah Atalar, Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, Ahmet Gündoğdu, Kemal Şamlıoğlu, Prof. Dr. Öktem Vardar, Selçuk Pehlivanoğlu, Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Prof. Dr. Umran S. İnan, Prof. Dr. Yavuz Atar.

Yeni sistemin getirdiği en önemli değişikliklerden biri olan Cumhurbaşkanlığı’na bağlı politika kurularına atamalar yapıldı.

Buna göre, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 21'inci maddesi gereğince 9 ayrı kurula 76 isim atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları eski genel müdürü Kemal Şamlıoğlu, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’na atandı. Genel müdürlük görevinden geçtiğimiz aylarda ayrılan Şamlıoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreterlik görevine getirilmişti. Üniversitenin rektörlüğünü de Milli Eğitim Bakanlığı eski müsteşarı Prof. Dr. Yusuf Tekin yapıyor.

Kemal Şamlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlük görevi döneminde Yılın Bürokratı seçilerek başarısını bu önemli ödül ile taçlandırmıştı.

www.sondakikarize.com olarak Sayın Kemal Şamlıoğlu yeni görevinde başarılar diliyoruz.

kemal şamlıoğlu cumhurbaşkanlığı eğitim öğretim politikaları kurulu
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X