Ardeşen ve Çayeli Bayramlaşma Programları Yapıldı

Ramazan Bayramı dolayısıyla Rize'nin Ardeşen ve Çayeli ilçelerinde belediyeler tarafından organize edilen bayramlaşma programları gerçekleştirildi.

Ardeşen ve Çayeli Bayramlaşma Programları Yapıldı
Ardeşen ve Çayeli Bayramlaşma Programları Yapıldı Mustafa ÖZYANIK
Haberin galerisi için tıklayın!

Ramazan Bayramı dolayısıyla Rize'nin Ardeşen ve Çayeli ilçelerinde belediyeler tarafından organize edilen bayramlaşma programları gerçekleştirildi.

Her bayramda olduğu gibi Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi önünde geleneksel Halk Bayramlaşması gerçekleştirildi.

Ardeşen Belediyesi öncülüğünde her bayram yapılan gelenekleşen halk bayramlaşmasına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Çevre Eski Bakanı ve Çaykur eski Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, AK Parti Rize eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Ardeşen Eski Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, il genel ve belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, oda başkanları muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin yaptığı açıklamada “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını bitirerek, hamdolsun bayrama ulaştık. Güzel ilçemiz Ardeşen’imizde göreve geldiğimiz günden bugüne birlik, beraberlik ve dayanışma içinde geleneksel olarak her bayram yaptığımız halk ve protokol bayramlaşması için belediyemiz önünde yeniden bir aradayız. Uzaktan yakından bu güzel organizasyona katılan tüm bürokratlara ve hemşehrilerime teşekkür eder Ramazan Bayramlarını bir kez daha en kalbi duygularımla kutlarım.” Dedi.

Çayeli’nde bayramın 1. günü hükumet konağı girişinde Çayeli Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde ilçe halkıyla bayram sevinci paylaşıldı.

Vatandaşların yoğun katılımlarıyla gerçekleşen bayramlaşma törenine vatandaşların yanı sıra Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla ESMEN, İlçe kaymakamı Oğuz Şenlik, İlçe Emniyet Müdürü Naci Atasever, AK Parti Çayeli ilçe başkanı İshak Karahan, Madenli Belediye başkanı Necip Yazıcı, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ile çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla ESMEN kısa bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle tüm vatandaşlarımızın ve kıymetli hemşehrilerimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bayram denince akla paylaşmak, sevgi, mutluluk ve hatırlanmak gelir. Bu kültürümüz bizlere geçmişimizden kalan bir mirastır ve bizlerde bu mirası en iyi şekilde gelecek nesillerimize taşımamız gerektiğine inanıyorum. Bu düşünceler ile Belediyemizce düzenlemiş olduğumuz programa katılan halkımıza teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

ramazan bayramı bayramlaşma ardeşen çayeli
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X