Pazarspor'da Başarıya Giden Yol Nereden Geçiyor?
Osman BALCI

Pazarspor'da Başarıya Giden Yol Nereden Geçiyor?

Evet değerli okurlar, bu haftaki yazımızda bölgemizin güzide takımı Pazarspor’u kaleme aldım.

 

Uzun yıllar profesyonel ligde mücadele eden Pazarspor 2. Lig tecrübesi olan şuan 3. ligde şampiyonluğa oynayan bir takım. Kutlamak gerekir. Uzun yıllar futbol takımını bu liglerde tutmak zor; ama Pazarspor artık 3. Lig takımı değil, kendisini 2. ligde uzun yıllar kalabilecek bir sistemi oluşturması lazım.

 

Pazarspor taraftarı futbolu bilen bir taraftar. Yönetim kendi şehriyle beraber kenetlenip bunu 3. Lig şampiyonluğunda yaptı ve başardı. Pazarspor kendi özünden çıkmamalı. Başarı için yönetim taraftarı ve alt yapıdaki değerli yetenekli sporcuları unutmamalı.

 

Pazarspor 3. Ligde şampiyonluk yaşadığı yılda takımın % 50 si kendi alt yapısında yetiştirdiği sporcularla şampiyon oldu ve taraftarıyla da kenetlenip başardı. Şuan Pazarspor kendi özünden çıkıyor. Altyapıya eskisi gibi değer vermeyen sporcu bir takım olmaya başladı. Bu da Pazarspor için tehlike arz ediyor. Bu tip ilçe takımları kendi özünden çıkarsa sıkıntı yaşar.

 

Pazarspor altyapıya değer verirse, tesisleşmeye gidebilirse kolay kolay bir şey olmaz. Kulüp başkanı Hüseyin Yangın’ın çabasını, gayretini ve isteğini biliyorum. Ama bu da bir yerde istek ve arzusu gidebilir; çünkü bu ligler ciddi maliyetli bir lig. Her yıl ciddi bütçeler ayırman lazım ki bu liglerde kalabilirsin.

 

Bunun için de Pazarspor geçmiş yıllarda yaptığı gibi alt yapıdan sporcu kazandırıp hem kendi takımında oynatıp hem de başka takımlara satan bir takım olursa başarabilir. Yoksa Pazarspor’da ilerleyen yıllarda sıkıntı olabilir.

 

Ben uzun yıllar profesyonel ligde olan Pazarspor’u kutluyorum. Bu yıl da şampiyonluğun en büyük adayı. İnşallah da zor olan şampiyonluğu bu yıl başarır da 2. Ligde hem altyapı hem tesisleşme adına işleri kolaylaşır. Bölgede sporcu fabrikası olur hem yetenekli gençleri hem de takımın marka değerini artırır.

 

Spor en kıymetli yatırımdır; ama doğru kullanılabilirse...

 

Osman BALCI

 

İlk Yazı: RİZE 1. AMATÖRDE SON DURUMLAR

 

İkinci Yazı: ÇAYKUR RİZESPOR NASIL SÜPER LİGE ÇIKAR?

Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X