Ardeşen'de Korkutan Yangına Müdahale Gecikmedi

Ardeşen’de korkutan yangına Kaçkar İtfaiye Birliği müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Ardeşen'de Korkutan Yangına Müdahale Gecikmedi
Ardeşen'de Korkutan Yangına Müdahale Gecikmedi Mustafa ÖZYANIK

Ardeşen’de korkutan yangına Kaçkar İtfaiye Birliği müdahalesiyle kontrol altına alındı.

 

Ardeşen’de dün meydana gelen yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turizm Fakültesi yanında bulunan 6 katlı binanın çatı katında yangın çıktı. Yangına ilk müdahaleyi olay yerine gelen Kaçkar İtfaiye Birliği ekipleri yaptı.

 

Geçtiğimiz yıllarda ilçede çıkan yangınlara gerekli ekip ve ekipmanların olmaması nedeniyle müdahale edilemeyen yangınlara artık Kaçkar İftaiye Birliği sayesinde müdahale edilebiliyor.

 

Yüksek binalara yetişen merdiven ve söndürme hortumlarıyla yangınlara ilk kez bu derece müdahale eden Kaçkar İtfaiye Birliği, Ardeşen Deniz Mahallesi’nde çıkan yangına kısa sürede müdahale ederek can ve önemli ölçüde mal kaybının yaşanmasına engel oldu.

 

20 metre yüksekte olan çatı katına müdahale etmek için hem dikkatli olmak hem de çıkan yangını acilen kontrol altına almak gerekiyordu. Kaçkar İtfaiye Birliği’ne alınan 42 metrelik yeni araçlar işte tam da bu esnada devreye girdi ve istenilen yüksekliğe güvenle yükselen itfaiye erleri çıkan yangına hızlı bir şekilde güvenle müdahale edip söndürdüler.

 

Olayda can kaybı ve yaralanmanın olmadığı bildirilirken, maddi hasar oluşan çatı katında çıkan yangınla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.

 

 

 

 

ardeşen yangın kaçkar itfaiye birliği kaçkarbir
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X