AYŞE ER www.ardesengazete.com'a Konuştu

Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanı ve Ardeşen GSK Bşk. Yrd. Ayşe Er, www.ardesengazete.com’a özel açıklamalarda bulundu.

AYŞE ER www.ardesengazete.com'a Konuştu
AYŞE ER www.ardesengazete.com'a Konuştu Mustafa ÖZYANIK

Röportaj : Mustafa ÖZYANIK

 

Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanı ve Ardeşen GSK Bşk. Yrd. Ayşe Er, www.ardesengazete.com'a özel açıklamalarda bulundu.

 

Özel hayatından yoğun tempoda geçen iş hayatına kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulunan Ayşe Er, hem kadın esnaf olmanın zorluklarını anlattı hem de sahip olduğu girişimci ruhun kendisine kazandırdıklarını.


Röportajda samimi açıklamalarda bulunan Ayşe Er, açıklamalarının sonunda siyasiye girecek misiniz yönündeki soruya çarpıcı ifadelerle cevap verdi.


Öncelikle sizi tanıyalım kısaca. Ayşe Er kimdir?

1980 yılında Artvin’in Borçka ilçesinde doğdum. İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Anadolu Üniversitesi Menkul Kıymetler Sermayesi Piyasası bölümünü okuyorum. Ayrıca Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü öğrencisiyim. Ticaretle uğraşıyorum. 2015 yılından beri Ardeşen Kent Konseyi Derneği başkanlığını yürütüyorum. 2016 yılında kurulan Ardeşen Eğitim Kültür Dayanışma Vakfı’nın yönetim kurulu üyesiyim. 2017 yılında Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü başkan yardımcılığı görevine getirildim.

 

Kadın esnaf olmanın zorlukları var mıdır?

Eğer anne iseniz çok zor. Mesela ben bir çocuğumu iş yerimde büyüttüm. Elbette ki bir işyerinin kapısı herkese açıktır. Bunun hırsızı da sarhoşu da olabilir. Hele bizim kuyumcu sektörü daha da zor. Ama bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyorum.

 

Esnaf olmak vatandaşla sürekli bire bir iletişim halinde olmak demektir. Her gün yüzlerce insanla iletişim halindesiniz. Bunun size artıları nelerdir?

Evet, yüzlerce insanlarla iletişim halinde olmanın bizlere artısı oluyor. Birçok insanı tanımam çevremin genişlemesini katkı sağlıyor. İletişim halinde olduğum insanlarla her konuyu tartışma imkânım oluyor ve fikir alışverişleriyle hayata olan bakışım genişliyor.

 

Karşılaştığınız olumsuz durumlarda yaklaşımınız ve tepkileriniz nasıl oluyor?

Bu durumlarda soğukkanlı olabiliyorum. Şuana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım. İnşallah da karşılaşmam.

 

 

Aktif ve girişimci bir kadınsınız. Bu geninizde olan bir şey midir. Yoksa sizi bu duruma iten nedenler var mı?

Sanırım genimde var. Ben çocukluğumdan beri girişimciyim. İnsanları, çalışmayı ve ticareti seviyorum. Hayatla barışığımdır. Ailemi ve çevremi seviyorum. Bunun karşılığını hem özel hem de iş hayatımda görüyorum.

 

Ardeşen sizin için ne ifade ediyor?

Ardeşen, eşimden dolayı memleketim. Ardeşen, işimden dolayı ekmek teknem. Ardeşen, yapmış olduğum görevlerden dolayı mesaimi severek harcadığım yer. Ardeşen, arkadaşlarım ve dostlarımdan dolayı huzur bulduğum yer. Ardeşen; eğitim, spor, kültür ve alternatif doğa sporlarıyla Rize’nin en sağlıklı ve güvenli ilçesidir.

 

Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanlığı’nı yürütüyorsunuz. Ardeşen’in yaşanabilir bir kent olma yolunda yürütülen çalışmalar başta olmak üzere birçok sosyal aktivitenin en merkezinde sürekli yer alıyorsunuz. Ardeşen yaşanılabilir bir şehir mi? Ardeşen’in eksik yönleri var mı?

 

Evet, sizin sorunuzda belirttiğiniz gibi Ardeşen yaşanabilir bir şehir. Rize’nin en büyük ilçesi olmasının avantajı var. Ancak; bir şehre girdiğiniz zaman ilk bakılacak şey çevresel görüntüsüdür. Görsellik sizi olumlu yönde etkiliyorsa o şehrin kalitesi belli oluyor. Maalesef Ardeşen’imizde binaların kötü görüntüsü umutsuz bir toplum oluşturuyor. Denizimiz var ama değerlendiremiyoruz. Sahil kenarlarını güzelleştirmemiz ve gençlerimizin sosyal aktiviteleri katılımlarını sağlamamız gerekiyor. İlçemize AVM olması gerekiyor. Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan Gültekin'in ilçenin her alanda kalkınması için yürüttüğü çalışmaların destekçisiyiz. Ardeşen için kim taşın altına elini koyuyorsa bizde o taşın altına elimizi koyarız.

 

 

Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübü başkan yardımcılığı görevine bu yıl getirildiniz. Ardeşen GSK’nın içinde yer almak nasıl bir duygu?

Ben sporu seven bir insanım. Futbolda tutun tenise kadar her spor dalıyla ilgileniyorum. İyi bir izleyiciyimdir ve yaptığım bazı spor dalları da var. Hentbolu ben Ardeşen’de sevdim. Ardeşen GSK yönetimine girmeden önce de ben maçlara sürekli giderdim. Hentboldan keyif alıyorum. Maçlara gittiğimde bütün stresimi atıyorum. Oradaki heyecan ve coşku beni mutlu ediyor. Ardeşen’de bayan hentbol takımının olması veli nimettir. Ardeşen GSK dünya çapında marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yabancı takımların ilçemize gelerek maç yapması bizler için onur verici bir durumdur. Türkiye’de ve dünyada Ardeşen GSK konuşuluyor. Bunun başlıca sebeplerden biri de desteklemeye gelen seyircilerimizin coşkusu, takıma olan bağlılığı ve ilçeye olan sevgisidir. Hentbol denince akla Ardeşen GSK geliyor. Hentbol denince akla Ardeşen GSK seyircisi geliyor. Böyle bir takımın bir parçası olmaktan dolayı gururluyum. Oyuncular, teknik kadro ve yönetimle birlikte biz bir aileyiz. Kulüp başkanımız Sayın Sultan Rauf Oğuz’a Ardeşen’e böyle bir takım kazandırdığından dolayı minnettarız.

 

Son olarak şunu sormak istiyorum. Az önce de belirttiğim gibi aktif ve girişimci bir kadınsınız. Birikimleriniz ve hayat tecrübeniz sizi başka alanlarda görmemizi sağlar mı? Mesela siyasete girmeyi planlıyor musunuz?

Ben insanları ve Ardeşen’imi seviyorum. Çalışmalarımızda birkaç kişiye örnek olabiliyorsak ne mutlu bize. Yapmış olduğumuz çalışmalar yapacaklarımızın teminatıdır. Ardeşen’imizin ve değerli büyüklerimizin layık görebileceği her türlü görevi bir emir sayar, elimden gelen her türlü çabayı gösteririz.

 


ayşe er ardeşen kent konseyi derneği ardeşen gsk hentbol
Bu haber ile ilgili yorumunuz nedir?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X