Özelleştirme Dairesi Daha Fazla Varlık Satışına Gidecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelecek yıl özelleştirmelerin daha fazla olacağını söyledi.

Özelleştirme Dairesi Daha Fazla Varlık Satışına Gidecek
Özelleştirme Dairesi Daha Fazla Varlık Satışına Gidecek Mustafa ÖZYANIK

Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelecek yıl özelleştirmelerin daha fazla olacağını söyledi.

 

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne ilişkin yaptığı % 40’lık zam oranı açıklamasıyla gündeme gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, konuya ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Vergi artışına ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Ağbal, bu esnada önemli bir açıklama yaptı. Özelleştirme yoluyla gelecek yıl ekonomiye ciddi gelirler sağlanacağına işaret eden Bakan Ağbal, gelecek yıl özelleştirme gelirlerinde artışlar yapacaklarını söyledi.

 

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “İlave gelir üreten düzenlemeler yapıyoruz. Sadece vergi gelirleri değil, gelecek yıl özelleştirme gelirlerinde de artışlar yapacağız. Bazı fabrika satışlarına başlıyoruz. Özelleştirme dairesi daha fazla varlık satışlarına gidecek. O yolla biz bütçemize gelir kaydedeceğiz. Birçok yerde çok sayıda kamu taşınmazı var. Burada çok ciddi anlamda kamu gelir potansiyeli var. Burada kamu lojmanları, turizm tesisleri, kamuya ait diğer taşınmazların ekonomiye kazandırılmasını öngören düzenlemeler getiriyoruz meclise.”

maliye bakanı özelleştirme naci ağbal
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X