Fırtına'nın Altın Çocukları Dünya Şampiyonu Oldu

Rafting Türk Milli Takımı Japonya’da Dünya Şampiyonu Oldu...

Fırtına'nın Altın Çocukları Dünya Şampiyonu Oldu
Fırtına'nın Altın Çocukları Dünya Şampiyonu Oldu Mustafa ÖZYANIK

Rafting Türk Milli Takımı Japonya’da Dünya Şampiyonu Oldu

 

Japonya’da 2- 10 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan Rafting Dünya Şampiyonası’nda, Türk Milli Takımı adını altın harflerle yazdı. Sprint, H2H (kafa kafaya), Slalom ve Nehir inişi kategorilerinde 35 altın madalya ve 1.lik kupası aldı.

 

Japonya’nın Osaka kentinin, Miyoshi şehrinde 21 ülke 72 takım ve 630 sporcunun katılımıyla yapılan şampiyonada Rafting Türk Milli Takımı tüm kategorilerde birinci gelerek toplamda 1000 puanla 35 altın madalya topladı.

 

IRF’nin 2017 yılı faaliyet takviminde belirlenen Japonya parkuru için R6 kategorisinde yarışan U19 Rafting Türk Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu. Japonya’da yapılan Dünya Şampiyonası’na iki takımla katılan Türk Milli Takımı kafilesi ülkeye dönmek için yola çıktı.

 

 

Kafile Başkanı Fikret Yardımcı, elde edilen bu başarının bireysel olmadığını ve tüm kafilenin ortak başarısı olduğunun altını çizerek “Son Avrupa Şampiyonu olan Milli Takımımız Dünya Şampiyonası’na önemli bir hedefle gelmişti. O da Dünya Şampiyonu olmaktı. Kafilemiz çok istekli, azimli ve kararlı bir şekilde belirlediği hedefe acele etmeden; ancak emin adımlarla ilerleyerek ulaşmıştır. Sporcularımın gözlerinden öperim. Japonya öncesi Rize, Ardeşen ve Düzce’de yapılan kamp bizi birbirimize kenetledi. Aile ortamında antrenörü, sporcusu ve teknik ekibiyle biz tek yürek, tek vücut olduk. Çok kıymetli Hemşerimiz Rize’mizin gururu Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak bakanımızın bizlerle bire bir konuşması bu başarının elde edilmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Kendilerine saygılarımı sunmak isterim. Ayrıca yarış boyunca her daim bizimle irtibatta olan Federasyon Başkanım Hasan Öztürk’e, Çaykur Genel Müdürümüz İmdat Sütlüoğlu’na, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’e, Federasyon Genel Sekreterim Sezai Sürücü’ye, Milli Takım Antrenörlerim Erdoğan Buçan, Savaş İzmirli, Yasin Makar ve Hasan Basri Yazıcı’ya, teknik ekibe, Sporcularımıza ve en önemlisi de Sporcu ailelerine sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım. Bu başarı tüm Türk milletinin başarısıdır.” Diye konuştu.

 

 

Bu önemli başarının mimarlarından olan U19 takımının antrenörü Yasin Makar, “2015 yılı mayıs ayında Ardeşen Belediye Spor Kulübü bünyesinde göreve başladım. Takımımdaki sporcuları bire bir özel seçtim. Abi kardeş oluk, aile olduk. Çok çalıştık. Türkiye’de yapılan birçok yarışta dereceler aldık ve son yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Gürcistan’da birinci olduktan sonra kendimizi buraya Japonya Rafting Dünya Şampiyonası’na hazırladık. İnanarak geldiğimiz bu şampiyonada hedefimize ulaştık. Çocukların gözlerinden öperim. Dünya Şampiyonluğu’muz Türk Milletine armağan olsun.” İfadelerini kullandı.

 

rafting türkiye dünya şampiyonu japonya
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X