Rafting Milli Takımı Japonya’da Antrenmanlara Başladı

Japonya’da yapılacak olan 2017 Dünya Rafting Şampiyonası’na katılan Rafting A Milli Takımı U19 ve U23 takımları ilk gün antrenmanlarını tamamladı.

Rafting Milli Takımı Japonya’da Antrenmanlara Başladı
Rafting Milli Takımı Japonya’da Antrenmanlara Başladı Mustafa ÖZYANIK

Japonya’da yapılacak olan 2017 Dünya Rafting Şampiyonası’na katılan Rafting A Milli Takımı U19 ve U23 takımları ilk gün antrenmanlarını tamamladı.

 

Japonya’da 2-10 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası’na Türkiye ile birlikte toplam 21 ülke 72 takım ve 630 sporcu katılıyor.

 

Osaka’nın Miyoshi kentinde yapılan şampiyona boyunca dört farklı (Sprint, H2H, Slalom, Nehir İnişi) kategoride mücadele edecek olan U19 ve U23 takımlarından oluşan millilerimiz sprint ve H2H (Kafa Kafaya) antrenmanlarını tamamladı.

 

 

Son Avrupa Şampiyonu Türk Milli Takımının kafile başkanı ve aynı zamanda Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, sporcuların morallerinin çok yüksek olduğunun altını çizerken; “Son Avrupa Şampiyonu olan takımımız Dünya Şampiyonası’na istekli, azimli, kararlı ve hedefi belli olan bir takım olarak katılmaktadır. 2013 yılında Yeni Zelanda’da Dünya 3.lüğü, 2014 yılında Bosna’da Avrupa 1.ciliği, 2015’te Türkiye’de Avrupa Eurocup 1.liği, 2016 yılında Slovenya’da Avrupa 2.ciliği ve 2017 yılında Gürcistan’da Avrupa 1.liği alarak, başarı çıtasını her daim bir üst seviyeye çıkaran Türk Milli Takımımız hedefi olan kupa ve madalyalara kenetlenmiştir. Gerek U19 Gerekse U23 takımlarında çok güçlü ülkelere karşı mücadele vereceğiz; fakat şu da unutulamamalıdır ki, son Avrupa Şampiyonu olan Türk Milli Takımımız bu inanç ve kararlılıkla, Japonya’dan kupa ve madalyalarla dönecektir. A Milli Takımımız katıldığı tüm yurt dışı şampiyonalarında, öncelikle vatanı ve bayrağını temsil eder. Bu milli irade ruhu sporcularımıza ve bizlere gereken gücü ve inancı verir. İnanıyorum ki, bayrağına, vatanına ve milletine bağlı bu gençler Japonya Dünya Şampiyonası’nda bir kez daha Türk Bayrağını göndere çekerek İstiklal Marşımızı okutacaktır. Kafilemize gerekli olan moral ve motivasyonu veren; başta çok kıymetli hemşerimiz Rize’mizin gururu Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Federasyon Başkanım Hasan Öztürk’e, Federasyon Genel Sekreterim Sezai Sürücü’ye, Milli Takım Antrenörlerim Erdoğan Buçan, Savaş İzmirli, Yasin Makar ve Hasan Basri Yazıcı’ya, Sporcularımıza ve en önemlisi de Sporcu ailelerine sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.” Diye konuştu.

 


Japonya’da U-19 ve U-23 kategorilerinde yarışacak olan milli sporcular şu isimlerden oluşuyor.

 

U-19 ERKEK MİLLİ TAKIMI

Onur Memoğlu – Ardeşen Belediye Spor Kulübü

Okan Günak – Ardeşen Belediye Spor Kulübü

Doğuş Önçırak – Ardeşen Belediye Spor Kulübü

Tarık Gürsoy– Ardeşen Belediye Spor Kulübü

Metin Can Babuç – Rize Spor

İbrahim Kuk – Rize Spor

Ali Efe Buçan– Rize Spor

 

U-23 ERKEK MİLLİ TAKIMI

Özcan Kopuz – Rize Spor

Emre Yılmaz – Rize Spor

Haldun Kasırga – Rize Spor

Mert Alper Sarı – Rize Spor

Bedirhan Dal – Rize Spor

Ahmet Umut Sargın – Rize Spor

Furkan Yanoğlu – Ruba Doğa Kulübü

 

 

 

 

japonya dünya rafting şampiyonası türkiye milli takım fikret yardımcı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X