Vatandaşlar Uyarıları Dinlemedi Uzun Kuyruklar Oluştu

Rizeli uyarıları dikkate almadı, sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruğa girdi.

Vatandaşlar Uyarıları Dinlemedi Uzun Kuyruklar Oluştu
Vatandaşlar Uyarıları Dinlemedi Uzun Kuyruklar Oluştu Mustafa ÖZYANIK

Rizeli uyarıları dikkate almadı, sabahın erken saatlerinden itibaren kuyruğa girdi.

 

Çaykur Genel Müdürlüğü’ne alınacak 1500 mevsimlik erkek işçi başvuruları başladı. İşkur Rize İl Müdürlüğü’ne başvuru için giden vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren İşkur Rize İl Binası önüne giden vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu. İşkur Rize İl Müdürü Hasan Kiraz’ın vatandaşları acele etmemeleri yönünde uyarmasına rağmen kuyrukların oluşlmasına engel olunamadı.

 

Başvurular sadece Rize İşkur’da yapılmıyor. Ardeşen, Çayeli, Pazar, İyidere Belediyeleri, İyidere SYDV’de yapılıyor. Ayrıca vatandaşlar internet üzerinden kendileri başvurularını yapıyor.

 

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz uyarıda bulunarak "Müracaatlar Rize İşkur ile Ardeşen Belediyesi, Çayeli Belediyesi, Pazar Belediyesi, İyidere Belediyesi, İyidere SYDV ile Artvin, Trabzon ve Giresun İşkur İl Müdürlüklerince alınacak. Ayrıca kurumumuza ait www.iskur.gov.tr internet adresinden de müracaatlar yapılabilecek. Müracaat alımları 10 gün devam edeceğinden ve internet üzerinden de yapılacağından vatandaşlarımızın uzun uzadıya beklemeler yapacak şekilde acele etmemelerini ve izdiham yaratmamalarını öneriyoruz” dedi.

 

 


çaykur işçi başvuru işkur uzun kuyruk
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X